Organizacja i zarządzanie w zarysie

Redakcja:
Jerzy Bogdanienko
Wydawcy:
Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2010)
IBUK Libra (2010)
ISBN:
978-83-61276-47-0, 978-83-63962-00-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
podręczniki
skrypty
szkoły wyższe

Intencją autorów niniejszej publikacji było przejrzyste, syntetyczne i kompleksowe przedstawienie najważniejszych zagadnień, mogących stanowić fundament wiedzy z omawianej dziedziny. Chodziło o to, aby podręcznik, poza zaoferowaniem nowoczesnego przeglądu podstawowych koncepcji i metod zarządzania organizacjami przydatnego dla wszystkich, którzy chcą dopiero zapoznać się z zarysem podstaw tej problematyki, mógł stanowić także swoiste repetytorium dla absolwentów studiów licencjackich, odbytych w różnych uczelniach, które zjednolici ich przygotowanie, ułatwiając podjęcie studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim. Jest powszechnie wiadomo, że w naukach społecznych, w tym - w szczególności - w zarządzaniu, o którym mówi się, że jest częściowo nauką, a częściowo sztuką, mamy do czynienia z niejdenoznacznością, czasem intuicyjnym, czasem zdroworozsądkowym podejściem oraz takim zróżnicowaniem ujęć, że mówiono ongiś o "dżungli teorii zarządzania". Nadal dyskutuje się o najbardziej podstawowych pojęciach, często mamy do czynienia z wpływem mody na powstanie i upowszechnienie się pewnych koncepcji, z odświeżeniem starych koncepcji w nowych wersjach oraz silnym oddziaływaniem indywidualnych poglądów różnych konsultantów-teoretyków lub menedżerów. którzy odnieśli krótkotrwały, lecz spektakularny sukces, co znajduje odbicie w lawinie publikacji w tej dziedzinie wiedzy.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo