No space, no choice, no jobs, no logo

Autor:
Naomi Klein
Tłumacz:
Hanna Pustuła
Wydawca:
Świat Literacki (2004)
ISBN:
83-88612-77-8
Autotagi:
druk
książki
Źródło opisu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi - Katalog centralny
5.0 (2 głosy)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „No logo” Naomi Klein to książka, o której jest głośno od chwili jej wydania. Nazywana „biblią alte­rglo­bali­stów­”, 500-stronicowa lektura, w pierwszej chwili może nam się nie kojarzyć z „książką na weekend” ale niezmiernie warto ją przeczytać. „No logo” składa się z czterech części: I - No space (brak miejsca/przestrzeni), II No choice (brak wyboru), III No jobs (brak pracy) i IV tytułowe No logo (brak marki). Napisana jest jak ciekawy, wciągający reportaż, przez co jej lektura nie będzie stanowić trudności dla nikogo, kto książki czyta. Warto poświęcić jeden długi weekend, aby się z nią zapoznać, może przeczytanie jakiegoś romansu czy kryminału uznamy za przyjemniejsze, jednak ta książka może dać nam dużo więcej niż tylko przyjemną rozrywkę. Jest to bowiem jedna z tych książek, o których mówimy, że są rozwijające. Autorka wykonała bardzo rzetelną pracę, zbierając materiały do tej książki, przygotowała liczne wykresy i ilustracje, które nie tylko w przystępny sposób obrazują opisywane przez nią fakty ale także sprawiają, że książkę łatwiej się czyta a informacje, podane przez autorkę, na dłużej zostają nam w głowie. Jeśli dla kogoś działania wielkich koncernów wydają się zbyt odległe i abstrakcyjne, po tej lekturze może zobaczyć, w jaki sposób cała globalna gospodarka jest połączona i jak za sprawą polityki prowadzonej przez wielkie koncerny zmieniło się podejście do pracownika i pracy oraz w jaki sposób dotyczy to nas wszystkich. Gorąco polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Penelope
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo