Powieści Piastowskie: Bracia

Autor:
Karol Bunsch (1898-1987)
Wydawcy:
Wydawnictwo Edition 2000 (2000-2003)
Wydawnictwo Literackie (1964-1979)
Wydane w seriach:
Powieści Piastowskie
4
Powieści piastowskie - Karol Bunsch
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Czwarty tom powieści piastowskich opisuje okres panowania Mieszka II. Czy faktycznie był człowiekiem miękkim i gnuśnym, jak chciała część historyków, czy padł ofiarą splotu niekorzystnych okoliczności? Co spowodowało, że młode państwo polskie, z regionalnej potęgi stoczyło się w otchłań waśni i wewnętrznych konfliktów, by popaść w zależność od cesarstwa? Jakie relacje łączyły tytułowych braci i jak potoczyły się ich losy? I czy w ogóle istniał Bolesław Zapomniany? Karol Bunsch z rozmachem przedstawia swoją wizję losów państwa Polan. Opierając się na dostępnych źródłach historycznych wypełnia luki barwną narracją, przedstawiając polityczne rozgrywki średniowiecznej Europy. Sojusze militarne, feudalne zależności, walka o władzę i wpływy, w których uczestniczą bohaterowie, powoduje, że książkę czyta się z zapartym tchem.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Powieści piastowskie 4. Bracia /4 Bracia (6)
Autor:Karol Bunsch (1898-1987)
Wydawcy:Wydawnictwo Edition 2000 (2000-2003) Wydawnictwo Literackie (1964-1979)
Serie wydawnicze:Powieści Piastowskie 4 Powieści piastowskie - Karol Bunsch
ISBN:83-08-00319-2 83-08-01014-8 83-08-01909-9 83-7366-046-1 978-83-7366-046-1
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 33 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo