Prawda czy fałsz:

metoda rozróżniania i przykłady kalibracji

Tytuł oryginalny:
Truth vs falsehood
how to tell the difference,
Autor:
David R. Hawkins (1927-2012)
Tłumacz:
Henryk Smagacz
Wydawca:
Virgo Dorota Więckowska-Granicka (2020)
ISBN:
978-83-65400-25-3
Autotagi:
druk
książki
poradniki
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach - Katalog księgozbioru

Fakt, że ludzki umysł z powodu własnej wrodzonej struktury nie potrafi bez pomocy odróżnić prawdy od fałszu, jest tak szokującym odkryciem, że z grubsza można je porównać do odkrycia Kopernika, które w szesnastym wieku wywołało szok kulturowy. Ponieważ sam ten jeden fakt jest konfrontacyjny dla przeciętnego umysłu, to prawdopodobnie nie będzie przyjmowany z radością ani ciepło witany przez tych, którzy czerpią zyski z sofistyki i iluzji, które stwarza. W dzisiejszym świecie nie tylko poszukiwacz duchowej prawdy stara się, jak nigdy wcześniej, odkryć, jak odróżnić prawdę od fałszu. Ogół społeczeństwa jest w stanie połowicznego paraliżu z powodu dylematu wątpienia i daremnej nadziei na jakiegoś rodzaju godną zaufania autentyczność w bieżącym dialogu publicznym. Opinia publiczna oczekuje dowodów przed komisjami śledczymi. Tłumy skandują: „Chcemy prawdy”. Ławy przysięgłych usiłują przejrzeć uważnie materiał dowodowy, a grupy protestujących krzykliwie kwestionują każdy aspekt społeczeństwa. Obecnie nie ma powszechnej zgody nawet w najbardziej podstawowych, prostych i oczywistych kwestiach: Co robić? Co robić, kiedy zaprzysięgły wróg morduje tysiące niewinnych cywilów? Czy powinniśmy „zamykać” kryminalistów, czy uważać ich za ofiary społeczeństwa i pozwolić im krążyć po ulicach jako niepoprawnym drapieżcom? Czy nadzorowanie oczywistych podejrzanych z grup terrorystycznych jest zwykłą, rozsądną pracą policji, czy powinno być zakazane w ramach ochrony praw obywatelskich.? Każdy dający się zidentyfikować i skalibrować poziom świadomości określa zakres opcji i możliwości, jak też ograniczeń. Rozpoczęła się nowa era ludzkiej wiedzy i już przyniosła odkrycie ogromnej ilości kluczowych i istotnych informacji o wielkim znaczeniu dla ludzkości. Doprowadziło to do umieszczenia natury ludzkiego doświadczenia w jego różnorodnych przejawach w nowym kontekście. Jak zobaczymy, implikacje są głębokie. Współczesny świat konfrontowany jest z zawiłościami integrowania gwałtownie rozwijającej się technologii, kulturowego i społecznego konfliktu ideologicznego, a także z niejasnościami moralności, etyki, religii i duchowości, które muszą być zintegrowane z wymogami przetrwania, wojny i zmian ekonomicznych. Dodatkowo wzmacniane jest to przez wszechobecne media, które same są obiektem debaty. Przez całą swoją historię, jak również współcześnie, ludzkość nie miała sposobów pozwalających faktycznie i obiektywnie odróżnić prawdę od fałszu. Z tego względu ludzie nie opierają się na tych prawdach, które dają się zweryfikować. Zatem fakt, że został rozwinięty sposób rozpoznawania nie tylko prawdy, ale również względnych poziomów prawdy, jest bardzo interesujący i niesie potencjalne korzyści. Ta prezentacja nowej, klinicznej „nauki prawdy” jest więc uczyniona dla postępu ludzkości i ulgi w cierpieniu, która jest konsekwencją pełniejszego zrozumienia natury świadomości w jej nieskalanym, czystym wyrazie, jak również w życiu codziennym i jego zmiennych kolejach..
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo