Masterton

Inne tytuły:
Opowiadania
Twarzą w twarz z pisarzem
Autorzy:
Graham Masterton
Robert Cichowlas
Piotr Pocztarek
Tłumaczenie:
Robert Cichowlas
Piotr Pocztarek
Paweł Wieczorek
Piotr Piątkowski
Wydawca:
Albatros Andrzej Kuryłowicz (2011)
ISBN:
978-83-7659-543-6
Autotagi:
beletrystyka
druk
historia
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.0

Swoista encyklopedia wiedzy na temat jednego z najpopularniejszych na świecie twórcy horrorów, piszaącego od prawie czterech dekad, Grahama Mastertona. Autorami książki są dwaj najwięksi polscy fani i eksperci od książek Brytyjczyka - Robert Cichowlas i Piotr Pocztarka. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów powieści grozy. Znajdziemy w niej nigdy wcześniej nie publikowane w Polsce teksty Mastertona, w tym siedem zupełnie nowych opowiadań, oryginalne, zaskakujące zakończenie jego najbardziej znanej powieści - "Manitou", czy fragmenty satyrycznej, nigdy nie dokończonej powieści o Niestrawnych Braciach. W książce znalazło się miejsce również dla obszernego wywiadu, pełnej bibliografii, a także szczegółowej analizy i interpretacji wszystkich elementów składających się na obszerną twórczość tego popularnego pisarza. Ale książka ta nie opisują jedynie artystycznego dorobku Mastertona. Pisarz dzieli się z odbiorcami informacjami na temat rodziny, udziela rad kandydatom do miana pisarza i ujawnia spoczywające dotąd w szufladzie poetyckie próby. Dodatkowego smaczku książce dodają autorskie przepisy kulinarne Mastertona. Kto z polskich fanów twórczości Brytyjczyka wie, że jedną z jego ulubionych potraw jest... bigos?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo