Historia Biblii:

dzieje powstania i odczytywania Pisma Świętego

Tytuł oryginalny:
Bible
A History The Making and Impact of the Bible,
Autorzy:
Stephen M. Miller
Robert V. Huber
Przy współpracy:
Michał Wojciechowski
Tłumacz:
Ewa Czerwińska ...
Wydawca:
Oficyna Wydawnicza Vocatio Piotr Wacławik (2005)
Wydane w seriach:
Przewodniki Chrześcijańskie
ISBN:
978-83-7146-124-8
Autotagi:
druk
książki
literatura stosowana
Więcej informacji...
4.0

Dzieje Biblii to najpierw historia jej powstawania, a potem czytania i przekłady - zarówno jej pierwotna forma, jak i wielowiekowe doświadczenie chrześcijan, którzy czytali słowo Boże, tłumaczyli je, objaśniali i modlili się Jego słowami. Historia Biblii zaczyna się od powstawania ksiąg Starego i Nowego Testamentu, i podąża dalej przez ustalenie kanonu, upowszechnianie Słowa Bożego w czasach rękopisów, wpływy reformacji, aż do epoki współczesnej. Bogate ilustracje pozwalają poznać kształt ksiąg biblijnych na różnych etapach historii. Wiadomości są przy tym podane w sposób niezwykle przystępny. Do wydania polskiego Historii Biblii dodano rozdziały i ilustracje przydatne dla polskiego czytelnika. Zawierają one informacje o rękopiśmiennych przekładach Biblii na język polski, o tłumaczeniach z XVI wieku i o tłumaczeniach nowszych. Ze względu na osoby autorów książka ta ma charakter ekumeniczny: łączy katolicką i protestancką tradycję czytania Pisma Świętego. Nie różnią się one jednak zasadniczo. W książce poznajemy więc tradycję starożytną, która czciła Pismo Święte jako Słowo Boże i opierała na Piśmie Świętym teologię, liturgię i życie chrześcijańskie. Poznajemy średniowiecze, w którym treść Biblii była przekazywana w dużym stopniu przez sztukę. Poznajemy entuzjazm protestantów dążących do zapoznania każdego z orędziem biblijnym, a wreszcie drogi Pisma Świętego w obecnych czasach, gdzie upowszechnianie wiedzy biblijnej staje się coraz bardziej przedsięwzięciem ekumenicznym. Prof. Michał Wojciechowski Książka dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o Piśmie Świętym. Niezbędna dla uczniów, studentów i środowisk krzewiących kulturę.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:a history The Bible
Autorzy:Stephen M. Miller Robert V. Huber
Przy współpracy:Michał Wojciechowski
Tłumaczenie:Ewa Czerwińska Robert V. Huber Michał Wojciechowski
Opracowanie:Michał Wojciechowski
Redakcja:Michał Wojciechowski
Ilustracje:Ewa Czerwińska
Wydawca:Oficyna Wydawnicza Vocatio Piotr Wacławik (2005)
Serie wydawnicze:Przewodniki Chrześcijańskie
ISBN:978-83-7146-124-8
Autotagi:druk historia książki literatura literatura stosowana publikacje popularnonaukowe publikacje religijne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo