• " Oblicze Gangstera" to druga część braci Tarasow, a jednocześnie kontynuacja serii 'Gangsterzy. • Jest to historia Kiriła i Raisy, rozdzielonych przed laty przez zrządzenie losu. Oboje wiele w życiu przeszli i gdy on po latach i po trudnych przejściach wraca po nią, okazuje się, że Raisa zniknęła. Jej odszukanie i osoba Kiriła wprowadzi do rodziny Tarasow dużo zamieszania, rozwiązanie pewnych zagadek, sekretów rodzinnych, trochę akcji i nowych wątków. • Nie porwała mnie niestety ta część, zresztą tak jak i pozostałe. Przebrnęłam jakoś przez nią, ale bez rewelacji. • Ogólnie całokształt książek oceniam neutralnie. Nie jestem ani na tak, ani na nie. Jest to jednak jedynie moja subiektywna opinia. • Książki są pełna tajemnic, pyskówek, humoru i napięcia, ale pozostawiają sporo niesmaku, są naiwne, chaotyczne i niepotrzebnie tak bardzo wulgarne. • Miałam także dość tych przechwalań i wzajemnych gróźb " jacy to oni są męscy, niebezpieczni, zabójczy", "że co jeden drugiemu zrobi jak mu podpadnie" i "że lepiej im nie podskakiwać, bo oni są tacy mega straszni"... W początkowych książkach to jeszcze nie raziło tak przy czytaniu, ale przy którejś z kolei to już irytuje. • Mimo wszystko pióro autorki jest niebywale lekkie i sprawia, że przez historię wręcz się płynie, a kiedy dochodzi się do końca, chce się jeszcze więcej. • Czy sięgnę po inne książki Anny Wolf? Myślę, że tak. Jestem pewna, że ta powieść nie zakończyła mojej przygody z twórczością autorki.
  • Ja bardzo lubię książki z gangstersko mafijnymi klimatami. Oblicze gangstera to II część Braci Tarasow i może to nie są książki takie jak Cory Reilly ale przyjemnie się je czyta. Gangsterzy są przystojni, kochają swoje kobiety i dzieci i zawsze dobro zwycięża zło i książki dobrze się kończą, a to lubię.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo