• Gorąco polecam wszystkim miłośnikom ciepłej powieści obyczajowej! Posługując się barwnym, obrazowym językiem autor raz rozśmiesza, a raz wzrusza Czytelnika do łez, nie pozwalając mu na pozostanie obojętnym wobec losów bohaterów. Naprawdę warto sięgnąć po tą powieść i poczuć klimat, w który Pilcher zanurza nas już od pierwszej strony...
    +2 trafna
  • Główny bohater, David Corstorphine, wdowiec z trójką dzieci, mimo iż przeżywa załamanie po stracie ukochanej żony i do niczego się nie nadaje (no chyba że do kopania w ogródku), to czym się nie zajmie – wszystko mu wychodzi. Jest synem lorda, producentem whisky, mistrzem gry w tenisa, świetnym gitarzystą i na dokładkę doskonale dogaduje się z dziećmi, nie tylko własnymi. • Wysłany przez współpracownika intryganta w interesach do Nowego Jorku, sięga tam całkowitego dna, po czym na jakiś czas znika z życia zawodowego. Zaszywa się w uroczym miasteczku na Long Island i tam zatrudnia u pewnej zamożnej rodziny w charakterze ogrodnika. W zupełnie obcym środowisku czas pomaga uleczyć rany, a David zyskuje wielu szczerych przyjaciół. • Na drugim planie, w Szkocji, toczy się intryga gospodarcza. Drapieżny holding chce przejąć fabrykę Corstorphine’ów, a podkupiony kierownik nie przebiera w środkach. Dramatyczna sytuacja wywołuje kolejną tragedię w rodzinie, ale tym razem David jest już mocniejszy po amerykańskiej kuracji. Wraca do domu i od ręki ratuje firmę. • Robin Pilcher, syn popularnej pisarki – Rosamunde Pilcher, stworzył interesującą powieść, pozytywną i radosną w swej wymowie. Bohaterowie są do polubienia, mimo iż ten główny nieco przypomina Supermana (po przejściach) – tak zresztą żartobliwie nazywają go amerykańscy przyjaciele. • Przyjemna książka na jesienno-zimowe wieczory (króluje w niej piękne amerykańskie lato w opozycji do deszczowej i zimnej Szkocji), z happy endem.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo