• Aleksandra Kozieł – członkini Dyskusyjnego Klubu Książki przy PiMBP w Olkuszu: W tomiku poezji Twarz trzecia z 1968 roku Różewicz dostrzega upadek moralności oraz rozpad wartości człowieka. Dostrzega różnice między współczesnym człowiekiem, przez co podejmuje się oceny rzeczywistości. • W wielu wierszach opisuje śmierć i wspomina ludzi nieżyjących. W wierszu pod tytułem Kolebka poprzez metaforę ukazuje ziemię jako miejsce pełne śmierci i straty. Porównuje śmierć do niespodziewanego odejścia, które pozostawia po sobie ślady. • Do jakiegoś czasu to wiersz, w którym przez ironię ukazuje proces umierania poezji. Wyraża on swoją dezaprobatę do publikowania wierszy w tygodnikach oraz pisaniu nowych tomów poezji bez większych koncepcji planu. Przedstawia on nam swoją opinię i wpływa na nasze myślenie o poezji. • Różewicz był wybitnym poetą, który w każdym z wierszy przekazuje nam nadzieję i wiarę w lepsze jurto oraz poprawę ludzkiego zachowania. W wierszach ujawnia swoje poglądy, ale jednocześnie daje wybór. Dzięki wszystkim tym aspektom trafia na pierwsze miejsce mojej listy i w „stu procentach” poleciłabym ją każdemu.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo