Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Bardzo ciepła i urocza muzyczna wersja bajki o Śpiącej Królewnie. W nagraniu umiejętnie podkreślono wiele razy nieco marzycielski i senny charakter opowieści, a z całości wybija się na pierwszy plan wykonanie piosenki 'Gdzie jesteś piękna Królewno' przez Wiesława Michnikowskiego w roli Księcia.
-
Dwupłytową muzyczna wersja bajki o Jasiu i Małgosi, w nieco skróconej wersji, ale dosyć przyjemna w odbiorze. Z jakiegoś powodu nie do końca spodobały mi się głosy Jasia i Małgosi w wykonaniu Damiana Damięckiego i Magdaleny Zawadzkiej - wydaje mi się, że spodziewałam się głosów bardziej niewinnych i dziecięcych, tymczasem w najlepszym razie brzmieli jak nastolatkowie. Z produkcji z pewnością wybijają się Wilk z Babą Jagą w wykonaniu Zofii Jarmy i Andrzeja Stockingera, co podkreśla ich wspólne wykonanie przezabawnej piosenki.
-
Niezwykle uroczyste wykonanie staropolskich kolęd, genialne jako wprowadzenie w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Operowe arie czynią z - wydawałoby się - swojskich i uroczych kolęd, kunsztowne dzieła o wielowymiarowej strukturze.
-
Przepiękna kolekcja pastorałek ze świetną recytacją Wojciecha Siemiona. Słuchając miałam wrażenie uczestniczenia w pochodzie średniowiecznych kolędników w mroźny wieczór, taki był odczuwalny odświętny, mieszczańsko-ludowy klimat.
-
Książkę wypożyczyłam niejako aby się odprężyć, trochę pośmiać i pożenować się, zakładając, że jest to pozycja jakich wiele na rynku podobnych. Jakie było moje zaskoczenie kiedy wgłębiłam się w historię starego rodu mieszkającego w wielowiekowym zabytkowym domu na wsi, a wszystko to oczami Amerykanki z 30-letnim japońskim stażem. Po przeczytaniu całości naprawdę można prawie namacalnie poczuć zapach domowego drewna, kwiatów i herbaty widocznej przez otwarte okno, przyjemne ciepło naftowego piecyka podczas przenikliwego chłodu zimy czy brzęczenie komarów koło ucha podczas skwarnego lata. Opisy pór roku, pracy na wsi czy życia wśród społeczności lokalnej są naprawdę kwintesencją ogromnej wdzięczności naturze i rodzinie, coś, co w zachodnim świecie, traktuje się nieco po macoszemu, nieco z wyższością lub wręcz pogardą. Autorka pokochała i przywiązała się do Japonii na przestrzeni lat, razem z jej wadami i zaletami, co dodatkowo ilustrują dyskretne wyjaśniające rysunki przy każdym rozdziale i piękne fotografie przodków rodziny autorki, wiekowej posiadłości i wszechobecnej tak ważnej natury. Jedynym minusem jest dla mnie to, że chciałabym przeczytać więcej o poszczególnych wątkach, które są bardzo ciekawe, ale niestety ucinane, być może przy końcowej edycji. Szczególnie polecam tym, którzy czasem chcieliby zwolnić tempo życia, a paradoksalnie nie mają na to czasu.