Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka

Czytając Synowi książki zawsze jestem tuż przy nim. To nasze wspólne chwile. Czytanie nie jest wyłącznie sposobem na zabicie czasu czy poznanie świata; przede wszystkim to poznawanie własnego Dziecka jest dla mnie absolutnie kluczowe. Kątem oka podpatruję jego reakcje. Doświadczam niemal na sobie na sobie zmian w jego dziecięcym ciele: czuję napinanie wewnętrznych strun i symfonię emocji grających mu w duszy. Ten Mały Człowiek to najwspanialsze dzieło stworzenia - a ja mam zaszczyt móc go z uwagą i fascynacją odczytywać.

Czytam też samej sobie. Dla rozrywki, poznania lub ubogacenia duchowego. Potrafię docenić każdy typ książki, jeśli dzieło jest dobre, zapada w pamięć i zostawia we mnie choćby swoisty wodny znak. Sięgam też po te, które pozornie kaleczą czytelnika. To nieoceniona kuracja dla niegdyś zmartwiałej duszy. Parę wybitnych książek prze­wart­ości­ował­o mój system wartości i sprawiło, że zmieniłam sposób postrzegania świata. Lektury otwierają mnie na świat. Dzięki nim jestem, kim jestem i gdzie jestem. Świat znów potrafi mnie zdumiewać.

Jednak wciąż to kiążka, która otwiera przede mną moje Dziecko i mnie samą, która scala nasze myśli i jednoczy we współodczuwaniu, pozostaje dla mnie czymś najcenniejszym, co mogę nam ofiarować w prostocie życia; wspólna lektura to najbardziej wartościowy prezent.

Najnowsze recenzje
1
...
61 62 63
...
78
  • [awatar]
    kkarwacka
    Książkę odebrałam jako dobrze napisany lekki erotyk z akcją osadzoną w realiach wcze­snoś­redn­iowi­ecznych terenów Norwegii. Rys historyczny jest tu przedstawiony w sam raz dla laika; oczyma wyobraźni można zobaczyć niektóre aspekty życia wikingów, tak odmiennego od naszych słowiańskich korzeni. Subtelna w słowie erotyka przeplata się tu z wysmakowanymi opisami krajobrazów i elementów tamtejszej kultury; jedyne, czego brakuje temu utworowi, to nieco bardziej zrywnej i wciągającej akcji. Całość jest nieco zbyt melancholijna i eteryczna, by czytać ją z wypiekami na twarzy czy zapartym tchem.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Bardzo liczyłam na tę pozycję jako ciekawą pomoc utrwalającą dziecku nazewnictwo miesięcy naszego kalendarza. Mały Czytelnik okazał się nią jednak zupełnie niez­aint­eres­owan­y, mnie też niczym nie ujęła. Ilustracje są zbyt szczegółowe i "naćkane", a równocześnie niczym szczególnym się nie wyróżniają. Czytelnik automatycznie szukać zaczyna po chwili przeglądania jakiejś spokojniejszej plamy pośród tego nadmiaru graniczącego z chaosem. Może takie przedstawienie nie zrazi najwytrwalszych fanów wyszukiwanek, mi odechciało się nawet pobieżnego przeglądania po kolejnej stronie z miesiącem, w którym znów nie doszukałam się cech dla niego char­akte­ryst­yczn­ych.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Genialna książka dla całej rodziny. Czytałam ją z pasją na głos, mając za słuchaczy osobę dorosłą i małe dziecko. Napisana tak, że ciężko się od niej oderwać. Rosnący podziw dla wiedzy autora, a równocześnie umiejętności przyjęcia przez niego szerokiej perspektywy i wykazania bezsprzecznej szczerości wobec czytelnika i samego siebie (który historyk czy naukowiec ma odwagę mówić otwarcie "nie wiem", "nie wiemy tego", "nie wiemy na pewno"?) każe mi sięgnąć po więcej jego książek.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Książka jest zbiorem mniej lub bardziej znanych, wyse­lekc­jono­wany­ch utworów dziecięcych z dawnych lat - jakże jednak ponadczasowych! Nie dostrzegłam żadnego "klucza", wedle którego właśnie te poszczególne utwory zostały zawarte w pierwszym tomie z serii, nie przeszkadza to jednak w całościowym zapoznaniu się z książką lub wyborem tego, co nas konkretnie zainteresuje. • Szata graficzna książki - a właściwie zawarte w niej oryginalne ilustracje do wydań z dawnych lat - zasługują na docenienie. Każdy z dorosłych z nostalgią lub zachwytem może odkryć "na nowo" bliską mu kreskę tego czy innego ulubionego ilustratora utworów poznanych w dzieciństwie, a pokolenie najmłodszych odbiorców może być takimi odkryciami nie mniej zachwycone. Dopełnieniem dzieła jest staranne wykonanie i dobry jakościowo papier. • Ocalenie od zapomnienia dawnych utworów w takim wydaniu to piękny hołd złożony ich autorom oraz dziecięcym podwalinom naszej dorosłości.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Inspirująca lektura dla dzieci i dorosłych. Przedstawione w niej są autentyczne sylwetki młodziutkich działaczy na rzecz poprawy sytuacji środowiska naturalnego na naszej planecie. Narracja oparta jest na powtarzalnym schemacie ułatwiającym dostrzeżenie pewnych prawidłowości i odnalezienie się w treści nawet przez najmłodszych odbiorcow. Ilustracje są piękne, całostronicowe, niep­rzeb­odźc­owuj­ące i adekwatne do treści. Ta nie przytłacza, ułatwia odbiorcy zapoznanie się z poruszanym zagadnieniem w sposób niep­rzec­iąża­jący­, minimalizując ryzyko utraty zainteresowania ze strony czytelnika/słuchacza. Dziecko (a tak naprawdę każdy czytelnik bez ograniczeń wiekowych) może się wczuć, zainspirować. Bardzo motywująca lektura do podjęcia tak ważnych działań na rzecz naszej wspólnej przyszłości, którym sprosta każdy.
Ostatnio ocenione
1
...
89 90 91
...
134
  • Leoś Sosenka obserwuje las
    Paszkiewicz, Anna
  • Pod ziemią
    Mizielińska, Aleksandra
  • Włączyć hamulce
    Quinn, Patricia O.
  • Mam przyjaciela rolnika
    Butschkow, Ralf
  • Dzikie zwierzęta w mieście
    Neubauer, Annette
  • Bór i Gaik w zimowej szacie
    Czarnecki, Jerzy Michał
Należy do grup
  • [awatar]
    las_w_nas
  • [awatar]
    Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo