Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
konsorcjum.sowa

Wsparcie dla bibliotekarzy użytkujących systemy SOWA

KONSORCJUM BIBLIOTEK SOWA

konsorcjum.sowa.pl

Ekspozycja

**Oferta IBUK Libra dla woj. małopolskiego (ok. 1700 książek) dostępna jest w katalogu on-line Podgórskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Zbiory zostały zintegrowane i można je zobaczyć: www.krakow-podgorska.sowwwa.pl oraz www.mbp.olsztyn.pl:10001 (w indeksie Wydawca proszę wpisać hasło "ibuk libra").

Zbiory aktualizują się automatycznie w systemie bibliotecznym raz dziennie. Rekordy libra.ibuk.pl w systemie SOWA2/MARC21 można dodatkowo uzupełnić własnymi hasłami przedmiotowymi.

sowaibuk.jpg

Pełna oferta książek IBUK Libra dostępna jest w portalu: w.bibliotece.pl

sowaibuk.jpg sowaibuk
jpg, 87 KiB, 610x380
Komentarze (0)

Nowa wersja katalogu internetowego systemu SOWA2/MARC21 dostarcza ważne unowocześnienia w zakresie udostępniania informacji o zbiorach bibliotecznych.

Bliższa współpraca katalogu z portalem w.bibliotece.pl

Katalog OPAC WWW został wzbogacony o specjalny panel, dzięki któremu można dowiedzieć się dodatkowych informacji o bibliotece z portalu w.bibliotece.pl

W panelu, który jest umiejscowiony pod katalogiem OPAC, widoczne są dwa ostatnie wpisy z bloga biblioteki z portalu w.bibliotece.pl (opóźnienie wynosi ok. 1 h od czasu publikacji tekstu w portalu). Jeśli w treści ogłoszenia w portalu zawarta jest grafika, zostanie wówczas również zaprezentowana w panelu OPAC. Dodano również przyciski odsyłające do: podstawowych wiadomości o bibliotece (strona profilowa biblioteki), ogłoszeń na blogu, forum dyskusyjnego, a także ekspozycji zbiorów bibliotecznych.
ibuk_moszcz3.jpg
Więcej: konsorcjum.sowwwa.pl

ibuk_moszcz3.jpg ibuk_moszcz3
jpg, 38 KiB, 610x310
Komentarze (0)

Pod koniec 2014 r. rozpoczęto udostępnianie „Wolnych Lektur” w katalogach bibliotecznych systemu SOWA2/MARC21. Pierwszą biblioteką, która uruchomiła usługę była Podgórska Biblioteka Publiczna w Krakowie. W następnej kolejności: Krowoderska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów, Biblioteka Publiczna Gminy Powidz oraz Biblioteka Miejska w Mrągowie.
Logo_wolne_lektury.png
Projekt Fundacji Nowoczesna Polska pn. „Wolne Lektury” został udostępniony w portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl na początku 2014 roku. Portal ten posiada elastyczne mechanizmy i protokoły umożliwiające włączanie różnorodnych baz danych dostępnych w internecie.

Jak udostępniać „Wolne Lektury”?

System biblioteczny SOWA2/MARC21 jest obecnie w pełni przystosowany do automatycznego włączenia i bezpośredniego udostępnienia kolekcji „Wolnych Lektur” w katalogu on-line. Opisy bibliograficzne ebooków wraz z miniaturami okładek są odpowiednio grupowane i indeksowane w programie. Pliki PDF otwierane są bezpośrednio w portalu WolneLektury.pl, natomiast formaty natywne dla e-czytelników (mobi, epub) można pobrać na dysk i przenieść na mobilne urządzenia. Dodatkowo dostępne audiobooki można odsłuchać bezpośrednio w katalogu bibliotecznym (MP3).

Usługa jest darmowa. Warunkiem włączenia „Wolnych Lektur” w katalogu bibliotecznym jest korzystanie z aktualnej wersji systemu SOWA2/MARC21 lub SOWASQL/MARC21 oraz integracja zbiorów biblioteki w portalu w.bibliotece.pl

wolnelektury2.jpg

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl
logo (CC BY-SA 3.0 PL) nowo­czes­napo­lska­.org.pl

Logo_wolne_lektury.png Logo_wolne_lektury
png, 43 KiB, 552x245
wolnelektury2.jpg wolnelektury2
jpg, 40 KiB, 709x281
Komentarze (2)
1
...
23 24 25 26 27 28 29
...
38
Mrągowo BM
Piła PBP
bej
LustroBiblioteki
Krakowianka
Łowicz MBP
Opole MBP
Dąbrowa Chełmińska GBP
parysy
Olesno OBP
Lubliniec MPBP
Kłomnice GBP
toya1a
Poznań WBPiCAK
joanna.skiera-thomas
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo