Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
na_czyta
Najnowsze recenzje
1
...
35 36 37
...
45
  • [awatar]
    na_czyta
    To trudna książka. Najpierw myślisz, że to realistyczna i bardzo namacalna historia, potem boisz się, że przy zagęszczeniu tak naciąganych akcji zmieni się ona w bajkę bez głębszego sensu, jednak wtedy czujesz się tak, jakbyś czytał baśń dla dorosłych zatapiając się w jeszcze większych ściekach ludzkiej natury,aż w końcu gmatwając się w wiel­owym­iaro­wośc­i treści dochodzisz do końca i długo nie możesz się otrząsnąć co się właśnie wydarzyło. Ja doceniłam tą powieść jeszcze bardziej po obejrzeniu filmu (którego oglądanie powinno być zabronione bez znajomości fabuły!). Ciężko coś więcej powiedzieć o tej książce. Lepiej samemu po nią sięgnąć. Ja zauroczona stylem pisania pani Joanny na pewno sięgnę po resztę jej twórczości.
  • [awatar]
    na_czyta
    Myślę, że z książkami o (japońskim) rozwoju duchowym jest tak, że powinno poprzestać się na jednej i się jej trzymać (albo i nie). Każda kolejna (szczególnie przeczytana w niedługim odstępie czasu) jest tylko powielaniem schematu poprzedniej a w nas rodzi się znużenie lub co gorsze - obojętność na czytane treści. Nie mówię, że książka jest zła - bo czyta się ją bardzo przyjemnie, ale nie jest najlepszym pomysłem sięganie po nią zaraz po "Sztuce Prostoty".
  • [awatar]
    na_czyta
    Chciałabym, żeby czasem zamiast ocen lub opinii można było wcisnąć przycisk "MEH". To już kolejna pozycja z rzędu którą właśnie tak bym opisała. Treść książki (i jej ilość) nie jest na pewno adekwatna do reklamy i rozgłosu jaki miała ta pozycja we wszelakich mediach. Po pierwsze rysunków (których styl przemilczę) jest tyle, że gdyby je wyrzucić - książka byłaby o połowę mniejsza. Po drugie - nie mogę doczepić się do stylu pisania Pani Kasi ani tematyki, ale jak dla mnie to zbiór felietonów, które miałyby o wiele większy wydźwięk pojawiając się co jakiś czas jako osobne publikacje niż jako jedna książka. Czytając je jeden po drugim, człowiek po prostu czuje się zmęczony i dostrzega powtarzalność tematów. A szkoda.
  • [awatar]
    na_czyta
    Nie wiem, czy wynika to z mojej słabości do stylu J.K.Rowling czy po prostu samego bohatera sagi, ale mi każdą z jej części czytało się równie dobrze. Potwierdzam opinie wielu, że to jedna ze słabszych części jeśli chodzi o rozwiązanie fabuły, motyw miłosny między bohaterami oraz rozwój akcji(podobnie nie mogłam się wczuć w pierwszą, a trzecia za to postawiła poprzeczkę bardzo wysoko), jednak sam klimat powieści, brytyjski humor i sposób pisania mnie nie zawiódł. Dobry przerywnik do poczytania, ale liczę, że kolejna część dogoni poziom 'Żniw Zła'.
  • [awatar]
    na_czyta
    Najchętniej napisałabym po prostu "meh..". To dokładnie oddaje to, co myślę o tej książce. Niby po "Sztuce prostoty" mogłam wiedzieć czego się spodziewać (trochę za bardzo naciągany temat momentami, ale ogólnie spoko i można było wyjąć coś dla siebie) lecz i tak przeżyłam małe rozczarowanie tym, jak niewiele te książka wniosła w moje życie. Liczyłam chociaż na jakiś ekstra hiper turbo nieznany mi trik rodem z kraju kwitnącej wiśni, który odmieni moje sprzątanie już do końca życia- no ale nie...nope..nie znalazłam. Może wynika to z tego, że jestem dosyć "porządnicka", że większość rzeczy opisanych w tej książce jest dla mnie "obvious", a może po prostu jest ona po prostu chwytem marketingowym mającym na celu zarobienie piniążka będąc na fali minimalizmu niż wdrożenie do naszego życia głębszej treści. Żeby było jasne- ta pozycja nie jest źle napisana - przebrnęłam przez nią gładko i ma nawet ciekawe cytaty i ciekawostki o kulturze krajów Wschodu, jednak w temacie tytułowym nie znalazłam tu nic dla siebie. Polecam bardziej dla tych którzy że sprzątaniem mają raczej nie po drodze niż dla freaków czystości...bo my już to wszystko wiemy ;)
Ostatnio ocenione
1
...
37 38 39 40 41
  • Opowieść podręcznej
    Atwood, Margaret
  • Prosta sprawa
    Chmielarz, Wojciech
  • Firefly Lane
    Hannah, Kristin
  • Przejęcie
    Chmielarz, Wojciech
  • Trzynasta opowieść
    Setterfield, Diane
Należy do grup

Ostrzeszów BPMiG
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo